Faaborg Sejlklub

OCD Landslejr d.29.juni.-2.juli 2017


Dato og tid

Torsdag d. 29. juni 2017 kl. 13:00 til søndag d. 2. juli 2017 kl. 16:00

Tilmeldingsfrist

Fredag d. 23. juni 2017 kl. 12:00

Sted

Faaborg Sejlklub
Lillestrand
5600 Faaborg
Denmark

Arrangør

Faaborg Sejlklub
+45 +4540218909
marianne@winneroptimist.dk

OBS: NÅR DU TILMELDER SÅ SKRIV SEJLERENS NAVN OG EFTERNAVN I TILMELDINGEN & FORÆLDRES EMAIL & MOBIL tlf Nr HVOR FORÆLDRE KAN TRÆFFES UNDER LEJREN

OCD-Landslejr i Faaborg d. 29.juni- 2.juli

 
OCD og Faaborg Sejlklub vil gerne invitere alle selvhjulpne A/B sejlere til landslejr.

Sted: Faaborg Sejlklub

Pris: 850 Kr. (for OCD medlemmer) 1050kr (for ikke medlemmer)

Bliv medlem af OCD på www.OCD.dk

Medbring: Optimist jolle med alt udstyr, sejler tøj, træningsdragt, udendørs kondisko, sovepose + underlag, toiletsager og skiftetøj. Der bliver omklædning & badning i sejlklubben, så det vil være fornuftigt at have 2 tasker med og lade sejlertøjet blive i sejlklubben.

Indkvartering: Øhavsskolen 1,5km fra sejlklubben

 

SejlerHilsner

OCD & Faaborg Sejlklub

Find vej til arrangementet

Deltagerliste

Navn Sejlklub
Alberte Møller Rehné Egå Sejlklub
Andrea Schmidt Egå sejlkiub
Anne Haubjerg Olesen Silkeborg
Annelie Friis Jensen Brejning Bådklub
Anton Overbeck Hellerup Sejlklub
Asger Jordt Kappel Fredericia Sejlklub
Aske Mogensen Silkeborg Sejlklub
August Bredtoft KDY
August Dyrløv KDY - Rungsted
Carl Emil Amstrup Egå Sejlklub
Carl Emil Sloth Sletten Bådeklub
Christian Vind Thaysen Aarhus
Christine Lejbølle Hansen Bandholm Sejlklub/Egå Sejlklub
Dicte Rosenkilde Dele Sønderborg Yacht-Club
Florien Verbeek Hougaard Sletten bådeklub
Frederik Bløcher Faaborg Sejlklub
Frederik Fogde Silkeborg Sejlklub
Frederikke Nissen Kolding Sejlklub
Gustav Aasholm-Bradley Yachtklubben Furesøen
Jakob Holm Silkeborg Sejlklub
Johan From Laursen Hellerup Sejlklub
Johan Hagen Ødum KDY
Johan Ole Hendriksen KDY Rungsted
Katja Visby Svendsen Bandholm Sejlklub
Konrad Amstrup Egå Sejlklub
Lara Stubdrup Yachtklubben Furesøen
Laura Kjær KDY / Hellerup Sejlklub
Lauritz Schmidt Egå sejlklub
Loke Idriss Kise Silkeborg Sejlklub
Magnus Heegaard Egå Sejlklub
Magnus Overbeck KDY / Hellerup Sejlklub
Marcus Nissen Kolding Sejlklub
Max Barslev Hellerup Sejlklub
Mikkel Krogh Hellerup
morten schmidt Lystrup
Nanna Schroll Nørgaard Horsens Sejlklub
Nathalie Staunkær Klug Egå sejlklub
Nicklas Holt Egå Sejlklub
Nicklas Rosenkilde Dele Sønderborg Yacht-Club
Noah Bløcher Faaborg Sejlklub
Noah Idriss Kise Silkeborg Sejlklub
Nora Kenting Hansen Hellerup
Oscar Thule Fredericia
Rasmus Fredslund Faaborg Sejlklub
Sara Christensen Egå Sejlklub
Sarah Riber Horsens Sejlklub
Sebastian Poulsen Egå Sejlklub
Signe Visby Svendsen Bandholm Sejlklub
Silje Cerup-Simonsen Sletten
Sille Bang Pedersen FSK
Simon Christiansen KDY
Simone Dahlberg-Garde YF
Sofia Braad Hellerup
Valdemar Bredtoft KDY
Valdemar Hjernø Pedersen Silkeborg Sejlklub
Valdemar Juul Thurø
Victor Melchior Sletten Bådeklub
William Aasholm-Bradley Yachtklubben Furesøen
Willum Kornum-svensson Kolding sejlklub

Kontaktinformationer til arrangør

Faaborg Sejlklub
+45 +4540218909
marianne@winneroptimist.dk